Zadziwiający świat owadów

W piątek, 18 września, na terenie Alfa Centrum rozpocznie się wystawa „Zadziwiający świat owadów”, dzięki której najmłodsi będą mogli poznać codzienne życie tych małych stworzeń. Wystawa potrwa do 4 października i jest bezpłatna.

Na terenie Alfa Centrum, na placu przy restauracji Sphinx, rozstawione zostaną dwa stanowiska – ul pszczeli i laboratorium entomologiczne – oraz olbrzymich rozmiarów mucha, przy której dzieciakom robione będą zdjęcia. Dodatkowo na terenie galerii handlowej znaleźć będzie można wielką ważkę i gigantyczną osę.

Po wejściu do pszczelego ula dzieci obejrzą bajkę o pszczółkach, dowiedzą się też jak wygląda ich codzienne życie na łące, a wszystko to wśród odgłosów prawdziwej łąki i bzykających pszczółek.

W laboratorium entomologicznym dzieci obejrzą prezentację multimedialną oraz eksponaty owadów w gablotach, podejrzą kolonie żywych mrówek w formikarium czy przyjrzą się wybranym owadom przez mikroskop.

Na koniec dzieciom zostaną wykonane zdjęcia na tle wielkiej muchy oraz wręczony pamiątkowy dyplom.

Wystawa czynna jest codziennie od 18 września do 4 października. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00 wejście dla grup zorganizowanych po uprzedniej rezerwacji miejsca (rezerwacja telefoniczna: 056 477 90 18), od godz. 14:00 do 19:00 – dla klientów indywidualnych. W weekendy wystawa jest czynna w godz. 10:00 – 19:00. Czas zwiedzania trwa ok. 40 minut. Udział w wystawie jest bezpłatny.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA: