Portrety Shakiry i Michaela Jacksona z kostki Rubika

17 i 18 października, na zakończenie obchodów 7. urodzin Alfa Centrum, na terenie centrum zbudowane zostaną dwa wielkie portrety gwiazd – Shakiry i Michaela Jacksona.

Ostatni weekend urodzinowych atrakcji przygotował zespół Rubi Art, pierwsza w Polsce profesjonalna szkoła „cubingu”, czyli układania kostki Rubika.

Podczas dwóch dni imprezy na trzech stanowiskach rozstawionych przy restauracji Sphinx odwiedzający centrum będą mogli skorzystać z następujących atrakcji:
– stanowisko warsztatowe – tu każdy będzie mógł nauczyć się składać kostkę Rubika;
– stanowisko pokazowe – swoje umiejętności będą prezentować mistrzowie speedcubingu, którzy m.in. zademonstrują jak ułożyć kostkę Rubika w 10 sekund, jak to zrobić jedną ręką, a nawet bez patrzenia na nią;
– stanowisko budowania mozaiki – to tutaj przez cały dzień profesjonaliści z Rubi Art składać będą kostki Rubika w konfiguracje, które po połączeniu utworzą wielkie portrety znanych osób. W sobotę, 17 października układać będą portret Shakiry, a w niedzielę, 18 października – porter Michaela Jacksona. Każdy z portretów będzie złożony z blisko 4 tysięcy kostek Rubika.

Portrety Shakiry i Michalea Jacksona układne będą w dniach 17 – 18 października w godzinach 10:00 – 19:00 na placu przy restauracji Sphinx.

PROGRAM IMPREZY:
Strefa układania
10:00 – 19:00 Pokazy układania kostek Rubika na czas

Strefa warsztatowa
10:00 – 19:00 Warsztaty układania kostki Rubika
Konkursy dla najmłodszych – do wygrania gry zręcznościowe, łamigłówki i gadżety

Strefa mozaiki
10:00 – 16:00 Układanie wielkiej mozaiki z kostek Rubika
16:30 Prezentacja mozaiki i pamiątkowe zdjęcia