Najwspanialsze torebki świata

KONKURS ZAKOŃCZONY ! Ogłoszenie wyników 15.03 godz. 13:00; ALFA Centrum; plac przy restauracji SPHINX


Galeria Alfa Centrum Białystok zaprasza w niezwykłą podróż do świata mody. W dniach od 15 do 31 marca 2019 roku, na terenie centrum handlowego dostępna będzie prestiżowa wystawa „Najwspanialsze torebki świata” z kolekcji znanej producentki pokazów i promotorki mody, Doroty Wróblewskiej. Podczas tego nietypowego wydarzenia zaprezentowane zostaną historyczne i ponadczasowe torebki takich marek jak: Karl Lagerfeld, Whiting&Davis, czy Joyce Morgan. W ramach wydarzenia odbędzie się konferencja dla mediów, podczas której zaprezentowany zostanie zwycięski projekt grafiki na torebkę.

 

Torebka towarzyszy kobietom od setek lat – w ciągu wieków nabierała szczególnego znaczenia, stając się przedmiotem sztuki i obiektem zainteresowania artystów, kolekcjonerów czy kuratorów. Ten niepozorny dodatek kobiecego stroju stał się również pretekstem do stworzenia niepowtarzalnej wystawy doskonale zachowanych i oryginalnych torebek.

 

Alfa Centrum Białystok – w dobrym stylu

Mieszkańcy Białegostoku i okolic, mają niepowtarzalną okazję zobaczyć unikalne dzieła sztuki, które niezmiennie wzbudzają zachwyt nie tylko wśród kobiet. Alfa Centrum Białystok zaprasza odwiedzjących na wyjątkową, mobilną wystawę kolekcjonerskich torebek. W ramach ekspozycji dostępnej od 15 do 31 marca 2019 roku, każdy będzie mógł zobaczyć zbiór blisko 50 torebek vintage, z całego świata, począwszy od gobelinowych, wysadzanych kamieniami szlachetnymi, w stylu art deco, a na tych z początku XVIII wieku skończywszy. Wystawę sygnuje Dorota Wróblewska, znana kolekcjonerka i autorytet w świecie mody, która uroczyście otworzy ekspozycję 15 marca na terenie galerii.

 

Wystawa „Najwspanialsze torebki świata” to jedyna tego typu mobilna wystawa w Europie. Dzięki niej, można dowiedzieć się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do torebek. Cieszymy się, że odwiedzjący naszą galerię będą mieli okazję zobaczyć tak unikalne egzemplarze. Ekspozycja z pewnością wzbudzi zachwyt kobiet,  pasjonatów mody czy sztuki – komentuje, Tomasz Dzienis – Specjalista ds. Marketingu, Alfa Centrum Białystok.

 

W ramach wydarzenia dyrekcja Alfa Centrum zaprasza na konferencję prasową inaugurującą wystawę, podczas której rozstrzygnięty zostanie konkurs na oryginalny projekt nadruku na torebkę, pod hasłem „Kobiecość”. Jury w składzie: Dorota Wróblewska (producentka pokazów mody, Kolekcjonerka, producentka pokazów i widowisk artystycznych oraz autorka programów telewizyjnych), Elwira Horosz (projektantka mody, właścicielka butiku w Alfa Centrum), Rozalia Mancewicz (modelka, zdobywczyni, m.in. tytułu Miss Polonia 2010) oraz Marzena Sułkowska-Maciąg (dyrektor Alfa Centrum), przedstawi laureata i ogłosi zwycięski projekt. O godz. 13.00.  (plac przy restauracji Sphinx) nagrodzona kreacja zostanie zaprezentowana na torebce, wyprodukowanej specjalnie z okazji wydarzenia. Spotkanie będzie również okazją do przeprowadzenia wywiadu z promotorką mody, Dorotą Wróblewską. Osoby, które chciałyby skorzystać z możliwości dłuższej rozmowy ze znaną producentką pokazów, proszone są o powiadomienie na adres: tomasz.dzienis@nepirockcastle.com , do środy, 13 marca, do godz. 17.00.