PIĘKNE ZIMĄ

Mróz, wiatr i słota sprawiają, że wysiłki służące pielęgnacji naszej skóry musimy podwoić.

O to, jak dbać o naszą skórę i zabezpieczyć ją przed mrozem zapytaliśmy Monikę Mantewkę, Głównego Eksperta ds. Pielęgnacji Perfumerii Douglas:

Monika Mantewka, Douglas– Zimą borykamy się z dwoma problemami dotyczącymi pielęgnacji naszej skóry. Z jednej strony potrzebujemy odpowiedniej ochrony przed mrozem, a z drugiej – co uważam za jeszcze bardziej kłopotliwe – potrzebujemy odpowiednich preparatów nawilżających. Wiele osób lekceważy ten problem lub wręcz błędnie go interpretuje. A to właśnie zimą przebywamy w zbyt ogrzanych pomieszczeniach, w których jest bardzo suche powietrze. I to wtedy nasza skóra traci najwięcej wilgoci, staje się przez to bardziej wrażliwa. Dlatego nie unikajmy zimą kremów nawilżających dobranych odpowiednio do rodzaju skóry. Do skóry suchej, wrażliwej, a nawet naczyniowej polecam szczególnie krem Douglas Naturals Day Cream Sensitive oraz Artemis Med Lipid Replenishing Face Cream. Świetnie nawilżają skórę, a dzięki zawartych w nich lipidach stanowią również doskonałą ochronę przed mrozem. Do skóry mieszanej powinniśmy wybierać nieco lżejsze konsystencje np. emulsja Artemis Med Hydraderm Fluid, krem Yoskine Moon Wakai Day cream. Poza podstawową pielęgnacją, warto pamiętać również o dodatkowej porcji nawilżenia. Najlepiej sprawdzi się tu serum nawilżające np. Douglas Aqua Focus Moisturizing Serum i Douglas Naturals Face Serum oraz maseczki nawilżające np. Light As Air Moisturizing Mask od Douglas Aqua Focus, Artemis Med De-Sensitize Face Mask czy Yoskine Mariyoku Excellence Lodowy Lifting – Zabieg z nićmi jedwabiu.

 

Zima, to także czas świąteczny, przygotowujemy się do Sylwestra i karnawału. Jaki makijaż jest obecnie najmodniejszy i jakimi kosmetykami możemy go wykonać? O tym mówi nam Magdalena Bystrzycka, Główna Makijażystka perfumerii Douglas:

Magdalena Bystrzycka, DouglasPogoda za oknem nas nie rozpieszcza, dlatego warto poprawić sobie humor pięknym iskrzącym makijażem. Bardzo modne są teraz połyskujące akcenty na powiekach. Możemy sięgać po wszystkie kolorystyczne warianty złota i srebra. Wybieramy do woli spośród cieni w musie, w kredce lub klasycznych, brokatów, błyszczących eyelinerów i kajali. Do nas należy wybór czy wolimy łączyć taki makijaż oczu z ustami w kolorze nude, czy zaakcentujemy wargi soczystymi barwami. Dodajemy do tego starannie podkreślone brwi, które są modne już od kilku sezonów oraz świetlistą, wymodelowaną cerę. Pożądany efekt uzyskamy dzięki najnowszej palecie do konturowania twarzy od Douglas Make-up z jasnymi i ciemnymi pudrami oraz subtelnym rozświetlaczem. Puszczamy wodze fantazji i cieszymy wyjątkowym zimowym lookiem.