page-icon

O Centrum

Alfa Centrum to połączenie tradycji z nowoczesnością. Tutaj, w zabytkowych budynkach fabryki Eugeniusza Beckera, rzeczywistość przeplata się z wielką historią włókiennictwa. Atmosfera tradycji modowej i świetna lokalizacja – w ścisłym centrum Białegostoku – sprzyjają szaleństwu zakupów oraz spotkaniom towarzyskim. Łączna powierzchnia całkowita Alfa Centrum wynosi 86.000 m2 (powierzchnia najmu: 37.000 m2), na 3 przestronnych poziomach znajduje się ponad 157 lokali handlowych i usługowych. Obiekt w pełni przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi: zakupy ułatwiają specjalne podjazdy, przystosowane miejsca parkingowe, windy, szerokie wejścia, a także odpowiednio zaaranżowane i funkcjonalne toalety.


Alfa – Centrum Mody i Rozrywki

Alfa Centrum to wymarzone miejsce dla osób kochających modę. Jej wizytówką jest najbogatsza w regionie propozycja sklepów polskich i zagranicznych, w tym również tych, które oferują marki ekskluzywne. Alfa to także strefa wypoczynku i rozrywki, popularne miejsce spotkań w licznych restauracjach czy urokliwych kawiarniach. Do dyspozycji Klientów są również ścianka wspinaczkowa oraz nowoczesne kino. Alfa Centrum jest aktywna i zaangażowana społecznie. Współpracuje zarówno z lokalnymi instytucjami, fundacjami, jak i uczelniami wyższymi. W kalendarium wydarzeń stale goszczą aktywności umożliwiające Klientom rozmaite spotkania z kulturą i sztuką. Informacje na temat bieżących i planowanych imprez zawsze znaleźć można w zakładce „Wydarzenia”. Klimat Alfa Centrum od momentu otwarcia, tj. od 2008 roku, tworzą niepowtarzalne wnętrza, łączące nowoczesne i zabytkowe rozwiązania. Na terenie centrum wciąż znajdują się fragmenty słynnej fabryki włókienniczej Beckera. Sprawia to, że Alfa Centrum uważana jest za miejsce wyjątkowe, w którym Klienci odnajdują nie tylko nowości w zakresie mody, lecz także chętnie spędzają swój wolny czas w gronie rodziny czy przyjaciół.


Certyfikaty:

  • COVID-19 Compliant – międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa potwierdzający dostosowanie obiektu do panujących norm sanitarnych oraz najwyższych światowych standardów bezpieczeństwa w centrach handlowych w czasie pandemii.
  • BREEAM In-Use – certyfikat ekologiczny potwierdzający wyśrubowane światowe normy środowiskowe.

 

86.000 m2

całkowitej
powierzchni

36.600 m2

powierzchni
najmu

Ponad 157

lokali handlowych
i usługowych

Bogata oferta

Wydarzeń tematycznych
rocznie